Knihy, weby, audio a kurzy o investovaní

Money: Master the game (Anthony Robbins) [EN, kniha/audio]

Veľmi dobre spísaná prehľadová kniha zameraná na investora ako bežného človeka. Bola to prvá kniha o investovaní, ktorú som počúval ako audiobook. Naštartovala ma do sveta investícii a dala mi základné vedomosti v tejto oblasti. Je relatívne obsiahla a kedže ešte som nevidel jej SK preklad, je potrebné si „preložiť“ anglické investičné pojmy do slovenčiny.

Mr. Money Mustache [EN, web, komunita]

Američan, ktorý sa dal na cestu investovania už v mladom veku. Za cca. 10 rokov sa stal finančne nezávislým. V súčasnosti vedie a buduje komunitu ľudí, ktorí (okrem toho, že si hovoria „mustachians„), investujú a tešia sa na skorý dôchodok.

Papučový Investor [SK]

Podľa môjho názoru jeden z najlepších slovenských webov, ktorý sa venuje budovaniu pasívneho príjmu tzv. „papučovým“ spôsobom. Zakladateľ portálu Noro ťa naučí všetko potrebné k začatiu investovania. Kurz Cesta k prvej investícii som mal možnosť absolvovať ako jeden z prvých ľudí na Slovensku a odporúčam ho všetkým svojim kamarátom, ktorý začínajú alebo chcú začať s investovaním. 🙂

JL Collins – The Simple Path to Wealth [EN, web]

Zvlášť odporúčam sériu článkov Stock Series a interview s JL Collinsom. A ďalšie výborné interview s pánom Collinsom nájdeš tu.

Mad FIentist [EN]

Choose FI [EN]

An Interactive Guide to Early Retirement and Financial Independence [EN]

Geniálny interaktívny článok ktorý okrem toho, že vám vysvetlí základy k finančnej nezávislosti, vám aj vypočíta na základe vašich údajov čísla ako napr. počet rokov do dosiahnutia finnačnej nezávislosti a pod.

Broker

Oboch týchto robkerov používam na realizáciu investícii. Bohužiaľ, Slováci si už účet v Degiro otvoriť nemôžu.

Lynx [SK]

Degiro [EN / CZ]

Informácie (aj o fondoch)

Morningstar [EN]

JustETF [EN]

Portály, ktoré ti môže pomôcť pri výbere investičného produktu pre tvoje potreby.